Owocem kilkumiesięcznych przygotowań jest film dokumentalny o Lotharze Dziwokim, którego premiera odbyła się w miniony poniedziałek w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.
Prace nad „Polskim Armstrongiem” trwały od marca tego roku, a produkcją zajmowało się Żorskie Towarzystwo Kulturalne Kontrapunkt. Bohater filmu jest od ponad 45 lat związany z Żorami, a sławę zyskał dzięki swoim licznym występom na scenie w roli muzyka jazzowego, puzonisty i wokalisty. Koncertował na pięciu kontynentach i to właśnie zagraniczna publiczność spostrzegła, że jego głos jest podobny do głosu Louisa Armstronga. To porównanie okazało się trafione i zostało przyjęte przez wszystkich wielbicieli dyrygenta.
http://zory.silequipe.com/component/content/article.html?catid=0&id=538#sigFreeId6655664af9

