Trzy złote medale zdobyli najmłodsi( 1999-2000 r) lekkoatleci UKS „Czwórka” Żory na Mistrzostwach Śląska Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie.
Trzy złote medale zdobyli najmłodsi( 1999-2000 r) lekkoatleci UKS „Czwórka” Żory na Mistrzostwach Śląska Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie. Paweł Dzida zdobył złoty medal w skoku w dal – z doskonałym rekordem życiowym 6,29 m – wynik ten jest najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii młodzików. To nie koniec wyczynów utalentowanego zawodnika „Czwórki” – pół godziny później wystartował w biegu eliminacyjnym na 100m – uzyskał najlepszy wynik eliminacji 11,51 s. Bieg finałowy Pawła to już popis sprinterskich umiejętności i zwycięstwo z rewelacyjnym wynikiem i rekordem życiowym – 11,33 s. Warto dodać iż Paweł Dzida podobny sukces odniósł w styczniu - na halowych zawodach, gdzie również zdobył dwa tytuły Mistrza Śląska – skoku w dal i biegu na 60m. Srebrny medalista halowych Mistrzostw Śląska - Mateusz Gałuszka, tym razem był bezkonkurencyjny w biegu na 600m – zdobył złoty medal w czasie nowego rekordu życiowego – 1:27,90 s. Swoje życiówki poprawili również : Julia Han i Bartek Wachowicz w biegu na 1000m oraz Marta Łyp – 600m. Warto dodać iż Paweł Dzida, Mateusz Gałuszka i Bartek Wachowicz to uczniowie klasy lekkoatletycznej w Gimnazjum nr 4. Wszyscy zawodnicy to podopieczni Iwony Krupy. Kolejne starty lekkoatletów już w przyszły weekend : piątek w Krakowie i sobota – Międzynarodowy Miting Beskidianathletic w Bielsku Białej.
http://zory.silequipe.com/component/content/article.html?id=564%3Amistrzowie-%C5%9Bl%C4%85ska-z-%C5%BCor#sigFreeId2376013301

