Mistrzowie Śląska z Żor

Trzy złote medale zdobyli najmłodsi( 1999-2000 r) lekkoatleci UKS „Czwórka” Żory na Mistrzostwach Śląska Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie.

Trzy złote medale zdobyli najmłodsi( 1999-2000 r) lekkoatleci UKS „Czwórka” Żory na Mistrzostwach Śląska Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Częstochowie.  Paweł Dzida zdobył złoty medal w skoku w dal – z doskonałym rekordem życiowym 6,29 m – wynik ten jest najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii młodzików. To nie koniec wyczynów utalentowanego zawodnika „Czwórki” – pół godziny później wystartował w biegu eliminacyjnym na 100m – uzyskał najlepszy wynik eliminacji 11,51 s. Bieg finałowy Pawła to już popis sprinterskich umiejętności i zwycięstwo z rewelacyjnym wynikiem i rekordem życiowym – 11,33 s. Warto dodać iż Paweł Dzida podobny sukces odniósł w styczniu - na halowych zawodach, gdzie również zdobył dwa tytuły Mistrza Śląska – skoku w dal i biegu na 60m.    Srebrny medalista halowych Mistrzostw Śląska - Mateusz Gałuszka, tym razem był bezkonkurencyjny w biegu na 600m – zdobył złoty medal w  czasie nowego rekordu życiowego – 1:27,90 s. Swoje życiówki poprawili również : Julia Han i Bartek Wachowicz  w biegu na 1000m oraz Marta Łyp – 600m.  Warto dodać iż Paweł Dzida, Mateusz Gałuszka i Bartek Wachowicz to uczniowie klasy lekkoatletycznej w Gimnazjum nr 4. Wszyscy zawodnicy to podopieczni Iwony Krupy.  Kolejne starty lekkoatletów już w przyszły weekend : piątek w Krakowie i sobota – Międzynarodowy Miting Beskidianathletic w Bielsku Białej.